Daugavpilī notiks Latvijas Okupācijas muzeja organizētie pedagogu profesionālās kompetences pilnveides kursi “PRETOŠANĀS”
Latvijas Okupācijas muzejs iepriekš ir organizējis pedagogu profesionālās kompetences pilnveides kursus “PRETOŠANĀS” reģionos – Jelgavā un Liepājā, un šoruden ar tiem viesosies Daugavpilī. Kursi notiks 25. oktobrī no 11:00 līdz 16:00 Daugavpils Valsts ģimnāzijā.
Kursu mērķis ir palīdzēt skolotājiem, muzeju pārstāvjiem un citiem interesentiem izprast pretošanās padomju okupācijas režīmam tematiku, šo jautājumu izpēti un aktualitāti mūsdienās. Kāpēc Latvija nepretojās 1939./ 1940. gadā, un ko mēs no tā esam mācījušies – par to stāstīs Latvijas Okupācijas muzeja Ekspozīcijas nodaļas speciālists Kārlis Dambītis. Nacionālo partizānu cīņu nozīmi analizēs Latvijas Universitātes Filozofijas un socioloģijas institūta pētnieks Reinis Ratnieks. Ar solidaritātes kustību “Gaismas akcija” un tās darbību iepazīstinās Latvijas Okupācijas muzeja Izglītības nodaļas speciāliste Ineta Lansdovne un ar nevardarbīgās pretošanās liecībām Latvijas Okupācijas muzejā – nodaļas vadītāja Inguna Role.
Skolotāji saņems Rīgas Izglītības un informatīvi metodiskā centra apstiprinātas Pedagogu profesionālās kompetences pilnveides kursu apliecības (4 stundas).
Pieteikšanās, aizpildot veidlapu, līdz 22. oktobrim vai līdz sasniegts maksimālais dalībnieku skaits: https://forms.gle/
Skolotāju komentāri un atsauksmes:
Kā vienmēr – ļoti pārdomāti kursi, aktualizētas Okupācijas muzeja piedāvātās iespējas. Pateicos par dāvanām – grāmatu “Franču grupa” un K. Fridrihsona gleznu atklātnēm!
Paldies par padziļinātu skatu uz tēmām!
Lai izdodas turpināt vēstures pētniecību!
Paldies par iespēju un lielisko izpildījumu!
Pasākumu finansiāli atbalsta Kultūras ministrija. Par saturu ir atbildīga Latvijas Okupācijas muzeja biedrība. “Līdzdarbības līgums par valsts pārvaldes uzdevuma – pierādījumos balstītas informācijas par Latvijas vēstures notikumiem popularizēšanu – veikšanu”. Valsts pētījumu programmas projekts “Neatkarības arheoloģija: jaunas pieejas Nacionālajai pretestības vēsturei Latvijā” (VPP-LETONIKA-2021/2-0003).
Līdzīgi ieraksti
VĒSTURE AP MUMS 2024./2025. mācību gada NOLIKUMS
Programma vēstures un sociālo zinību skolotājiem “Kultūras mantojuma daudzveidīgums mūsdienu pasaulē”
Latvijas Nacionālā arhīva izstāžu piedāvājums izglītības iestādēm septembrī