28/11/2023

VSSB

Vēstures un sociālo zinību skolotāju biedrība

Atslegas.tv aicina uz vebināru par Mārtiņš Ķibilda un VFS Films radītā TV raidījumu cikla Atslēgas tematu iekļaušanu mācību stundās

Atslegas.tv aicina uz vebināru par Mārtiņš Ķibilda un VFS Films radītā TV raidījumu cikla Atslēgas tematu iekļaušanu mācību stundās

 

Lai iepazīstinātu ar interneta platformas atslegas.tv piedāvātajiem brīvprātīgas izvēles mācību palīglīdzekļiem Latvijas vēstures izziņai, š.g. 11. martā plkst. 16:30 interneta platformas autori un veidotāji  aicina skolotājus uz informatīvu vebināru par TV raidījumu cikla Atslēgas tematu iekļaušanu vēstures un citu mācību priekšmetu mācību stundās.

 

Aicinām vebināram pieteikties vēstures un citu mācību priekšmetu skolotājus, bibliotekārus un citus interesentus!

Pieteikšanās līdz 10.martam plkst.17.00 šajā saitē: https://saite.lv/IkuIw

 

Vebinārā piedalīsies projekta īstenotāja Ilze Grase-Ķibilde un vēstures skolotāja, raidījuma Atslēgas mācību materiālu veidotāja Annija Bergmane, pastāstot gan par raidījumā iekļautajiem vēstures tematiem un platformā brīvi pieejamajiem scenārijiem, gan turpat izvietotajiem mācību stundu plānu piemēriem, kas veidoti pēc jaunā izglītības standarta. Vebināra dalībnieki saņems arī plašāku informāciju par plānoto e-kursu sadarbībā ar izdevniecību Lielvārds.

Sadarbībā ar British Council pārstāvniecību Latvijā tika izveidota interneta platforma www.atslegas.tv, kas kalpo kā noderīgs papildinājums un brīvprātīgas izvēles mācību palīglīdzeklis radošai Latvijas vēstures izziņai un apguvei, izmantošanai vēstures stundās skolotājiem un skolēniem, un citiem interesentiem.

Vietne paredzēta kā pievienotā vērtība skolām, pasniedzējiem izmantojot materiālu kā vizuālu papildinājumu vēstures stundās pārrunātajām Latvijas vēstures tēmām.  Mācību stunda ir 40 minūtes gara – pietiek laika gan skolotājam, gan Atslēgām, gan diskusijām.

Projekta www.atslegas.tv mērķis ir kļūt par noderīgu papildu izziņas avotu, ko skolotāji izmanto vēstures apguves bagātināšanai līdzās jau esošajiem obligātās mācību vielas alternatīvām, tādējādi rosinot lielāku skolēnu interesi par vēsturi, kā arī attīstot skolēnu kritisko domāšanu, cēloņsakarību izpratni un diskusiju prasmes.

Interneta platformā www.atslegas.tv tagad vienuviet atrodas visas piecdesmit Mārtiņa Ķibilda un VFS Films radītās vērienīgā TV raidījumu cikla Atslēgas sērijas, tulkotas krievu un angļu valodā, sniedzot iespēju par Latviju vairāk uzzināt gan vēstures mācību stundās latviešu un mazākumtautību skolās, gan plašākai auditorijai Latvijā, gan diasporai ārpus mūsu valsts robežām.

Mārtiņa Ķibilda ieceri uz 50 TV sēriju cikla bāzes radīt brīvprātīgas izvēles mācību palīglīdzekli Latvijas vēstures izziņai turpina realizēt un attīstīt viņa ģimene kopā ar VFS Films ar British Council pārstāvniecību Latvijā atbalstu, radot iespēju ieraudzīt un novērtēt 50 Atslēgu stāstus arī krieviski runājošiem skatītājiem, Latvijas iedzīvotājiem.

#PeopletoPeople

 

EnglishGermanLatvianUkrainian