21/07/2024

VSSB

Vēstures un sociālo zinību skolotāju biedrība

Latvijas Okupācijas muzejs piedāvā nodarbību “Par savu zemi jāstāv. Barikāžu laiks”

Janvāris ir ne tikai jauna gada pirmais mēnesis, bet arī laiks, kad pieminam 1991. gada notikumus, tāpēc piedāvājam nodarbību „Par savu zemi jāstāv. Barikāžu laiks”.

Nodarbībā skolēni uzzinās par Barikāžu laika notikumiem no janvāra līdz 21. augustam, kad Latvijas tauta aizstāvēja savu valsti un ieguva pilnīgu neatkarību. Skolēni uzzinās par notikumiem pēc 1990. gada 4. maija, kad darbojas spēki, kas bija pret Latvijas neatkarību un par cilvēku drosmi stāties pretī militāram spēkam un vardarbībai.

Nodarbības vadītāji diskutēs ar skolēniem par vērtībām, par drosmi, par Latviju pirms vairāk nekā 30 gadiem un tagad, jo nodarbības tēma nav tikai vēsture – kopā mēģināsim izprast tautas vienotības spēku un brīvas un neatkarīgas valsts vērtību.

 

Mērķauditorija: 9 . – 12. klašu skolēni, nodarbības ilgums 60 min.

Nodarbību vadīs muzeja gidi tiešsaistes platformā Zoom no 9. līdz 27. janvārim un izbraukumā Rīgas skolās 12., 13., 19., 20. un 27. janvārī. Nodarbības ir bez maksas.

 

Vairāk informācijas un pieteikšanās: https://okupacijasmuzejs.lv/lv/aktualitates/aicinam-pieteikties-nodarbibai-par-savu-zemi-jastav-barikazu-laiks