23/04/2024

VSSB

Vēstures un sociālo zinību skolotāju biedrība

VIDEO. Rīgas pilī diskutē par vēstures mācības lomu

Piektdien, 13. janvārī, plkst. 10.00 Rīgas pilī notiek diskusija “Vēstures mācība: vieta stundu sarakstā un loma Satversmes vērtību apguvē”, lai aktualizētu vēstures mācības lomu Satversmē nostiprināto vērtību apguvē un pilnveidotu vēstures mācīšanu Latvijas skolās, informēja Valsts prezidenta kanceleja.

Vēsture apraksta ne vien notikumus nācijas kopīgajā pagātnes ceļā, bet arī laika gaitā izkristalizētās un vienojošās pamatvērtības. Skolā vēsturi apgūst pēc izglītības standarta, kas tika izveidots projekta “Skola 2030” ietvaros. Vai šis standarts dod nepieciešamos orientierus skolotājiem, lai vēstures izpratnes gaitā apgūtu Satversmē ietvertās Latvijas valstiskuma vērtības? Kā attīstīt kritisko domāšanu par pagātni, vienlaikus neveicinot vēstures faktu relativizēšanu? Vai vēstures mācībai ir uzdevums arī audzināt jaunu pilsoni?

Par šiem un citiem jautājumiem, lai pilnveidotu vēstures mācīšanu Latvijas skolās, Rīgas pilī kopā ar Valsts prezidentu Egilu Levitu diskutēs Latvijas Universitātes (LU) Starpnozaru izglītības inovāciju centra nozares eksperte Aija Kļaviņa, vēstures un sociālo zinātņu skolotājs, Vēstures un sociālo zinību skolotāju biedrības valdes loceklis Roberts Ķipurs, LU Juridiskās fakultātes profesore Sanita Osipova, LU Latvijas vēstures institūta direktors, LU Vēstures un filozofijas fakultātes profesors Gvido Straube un Nacionālās enciklopēdijas galvenais redaktors Valters Ščerbinskis. Diskusiju vadīs Latvijas Kara muzeja Sabiedrības izglītības un komunikācijas departamenta vadītājs Mārtiņš Mitenbergs.

Diskusiju rīko Valsts prezidenta kanceleja sadarbībā ar Vēstures un sociālo zinību skolotāju biedrību.

https://www.lsm.lv/raksts/zinas/latvija/video-rigas-pili-diskute-par-vestures-macibas-lomu.a490900/