23/04/2024

VSSB

Vēstures un sociālo zinību skolotāju biedrība

Latvijas Okupācijas muzeja aktualitātes

Sākusies pieteikšanās skolēnu nodarbībām “Padomju deportācijas: Ar bērna acīm” un skolotāju kursiem

Latvijas Okupācijas muzeja Izglītības nodaļa aicina skolas pieteikties bezmaksas nodarbībām skolēniem “Padomju deportācijas: Ar bērna acīm” un pedagogu profesionālās pilnveides kursiem “Latvijas Okupācijas muzeja stāsts: vēsture un mūsdienas”.

 

Pieminot 1949. gada 25. marta deportāciju, no 20. līdz 31. martam Latvijas Okupācijas muzejs piedāvā bezmaksas nodarbības “Padomju deportācijas: Ar bērna acīm” tiešsaistē (platformā Zoom) un izbraukumā (Rīgas skolās). Nodarbības laikā skolēniem būs iespēja uzlabot savu izpratni par deportēto cilvēku piedzīvoto aresta brīdī, ceļā un dzīvē izsūtījumā, strādājot ar avotiem – Benitas Plezeres zīmējumiem un viņas videoliecības transkripta fragmentiem. Nodarbības ilgums ir 50-60 minūtes, mērķauditorija – 9.-12. klašu skolēni.

 

12. aprīlī Latvijas Okupācijas muzejs atkārtoti organizēs pedagogu profesionālās pilnveides kursus  “Latvijas Okupācijas muzeja stāsts: vēsture un mūsdienas”. Kursi palīdzēs skolotājiem izprast ar Latvijas okupāciju tēmu saistītus jautājumus,  akcentējot to aktualitāti mūsdienu pasaules politisko notikumu kontekstā. Skolotāji tiks iepazīstināti ar muzeja jaunās ekspozīcijas saturu un dizainu, lektori pievērsīsies tēmām, kas skar mūsdienu politiskās dzīves aktualitātes, kā arī palīdzēs izprast bērnu un jauniešu psihoemocionālās traumas. Dalībnieki saņems Rīgas Izglītības un informatīvi metodiskā centra apstiprinātas Pedagogu profesionālās kompetences pilnveides kursu apliecības A (8 stundas). Kursi notiks Rīgā, Latviešu strēlnieku laukumā 1 no plkst. 10:00 līdz 18:00.

 

Vairāk informācijas un pieteikšanās nodarbībām un kursiem: https://okupacijasmuzejs.lv/lv/aktualitates/sakusies-pieteiksanas-skolenu-nodarbibam-padomju-deportacijas-ar-berna-acim-un-skolotaju-kursiem