21/07/2024

VSSB

Vēstures un sociālo zinību skolotāju biedrība

Aicinām pieteikties pedagogu profesionālās kompetences pilnveides kursiem “Pretošanās”

Latvijas Okupācijas muzejs ir organizējis pedagogu profesionālās kompetences pilnveides kursus “PRETOŠANĀS” Jelgavā, Liepājā un Daugavpilī, bet šajā pavasarī kursi notiks 14. martā Valmieras Valsts ģimnāzijā no plkst. 10:00 līdz 15:00.

Kursu mērķis ir palīdzēt skolotājiem, muzeju pārstāvjiem un citiem interesentiem izprast pretošanās padomju okupācijas režīmam tematiku, šo jautājumu izpēti un aktualitāti mūsdienās. Kāpēc Latvija nepretojās 1939./ 1940. gadā, un ko mēs no tā esam mācījušies – par to stāstīs Latvijas Okupācijas muzeja Ekspozīcijas nodaļas speciālists Kārlis Dambītis. Nacionālo partizānu cīņu nozīmi analizēs Latvijas Universitātes Filozofijas un socioloģijas institūta pētnieks Reinis Ratnieks. Ar solidaritātes kustību “Gaismas akcija” un tās darbību iepazīstinās Latvijas Okupācijas muzeja Izglītības nodaļas speciāliste Ineta Lansdovne un ar nevardarbīgās pretošanās liecībām Latvijas Okupācijas muzejā – nodaļas vadītāja Inguna Role.

Skolotāji saņems Rīgas Izglītības un informatīvi metodiskā centra apstiprinātas Pedagogu profesionālās kompetences pilnveides kursu apliecības (4 stundas).

Pieteikšanās, aizpildot veidlapu, līdz 11. martam vai līdz sasniegts maksimālais dalībnieku skaits: https://forms.gle/daHQgYiCAnrCbKJC9

Skolotāju komentāri un atsauksmes:

Kā vienmēr – ļoti pārdomāti kursi, aktualizētas Okupācijas muzeja piedāvātās iespējas. Pateicos par dāvanām – grāmatu “Franču grupa” un K. Fridrihsona gleznu atklātnēm!

Lieliskas iespējas iegūt jaunu informāciju, apzināties papildu iespējas darbam!

Paldies par padziļinātu skatu uz tēmām!

Lai izdodas turpināt vēstures pētniecību!

Paldies par iespēju un lielisko izpildījumu!

PALDIES! Vedīšu skolēnus, lai apmeklētu nodarbības, un izmantošu video materiālus!

 

Pasākumu finansiāli atbalsta Kultūras ministrija. Par saturu ir atbildīga Latvijas Okupācijas muzeja biedrība. “Līdzdarbības līgums par valsts pārvaldes uzdevuma – pierādījumos balstītas informācijas par Latvijas vēstures notikumiem popularizēšanu – veikšanu”.  Valsts pētījumu programmas projekts “Neatkarības arheoloģija: jaunas pieejas Nacionālajai pretestības vēsturei Latvijā” (VPP-LETONIKA-2021/2-0003).